top of page
על התהליך

החניכה הטיפולית
 

התהליך מתחיל במפגש היכרות עם ההורים - זאת על מנת להכיר אחד את השני, להבין את האתגרים של הילד, ולשמוע עוד על השיטה. לאחר מכן, ההורים מגיעים יחד עם הילד למפגש היכרות שבו אקרא את ילד להרפתקה, שבה כבר באותו יום ילחם ויוכיח את עצמו. אחרי המפגש הזה הילד צריך להחליט אם הוא מעוניין להתנסות ולצעוד "במסע הגיבור". זהו שלב "הקריאה להרפתקה". 

vlcsnap-2020-05-07-11h08m26s961.png

העבודה שלנו היא מערכתית ודורשת מההורים לקיחת אחריות על חלקם בתהליך. למשל, לעיתים אני מנחה מפגשים משותפים של הילד עם אחד ההורים. לרוב נדרשת גם עבודה בבית, החל מתרגולים טכניים של הילד שבהם ההורים צריכים לתמוך ולפעמים לדחוף, ועד לתהליכים התנהגותיים של החלת גבולות חדשים בבית ותרגולם. 

מפגשי החניכה משתנים מילד לילד על פי צרכיו. ועם זאת, ישנם מספר תרגולים וכישורים אשר כל הילדים יעברו. התכנים מגוונים: אימון קרב פיזי אינטנסיבי, תרגול מיומנויות מוטוריות, ירי בחץ וקשת, עבודה עם כלי לחימה שונים, הקמת מחנה בשטח, הבערת אש, וגם שיחה שקטה. כל ילד יעבוד עם החרב והקשת, ולכל ילד יש אפשרות בחירה לבחור נשק (נונצ'קו, סאי או מקל) להתמחות בו. כל אלה משמשים אותי בכדי להציף את הדפוסים העמוקים שמבקשים להשתנות, ולהתמודד איתם בזמן אמת באמצעות כיבוש האתגרים ויצירת תחושת מסוגלות ומחויבות פנימית.

בשלב מסוים במסע המשותף שלנו אנחנו נכנס יחד למערה של הילד - מקום הפחדים, החרדות, האי וודאות. אנחנו ננסה להאיר דפוסים לא מודעים ופעולות לא מיטיבות ולנתב אותם לאור ולבחירה.   

 

המפגש נמשך כשעה ועלותו ₪300  

למי זה מתאים? קראו כאן

צרו קשר

הדרכת הורים

​מניסיוני, כאשר ההורים נרתמים לתהליך, לומדים את עולם המושגים שאני משתמש בו עם הילד, ולוקחים את הגישה הביתה ליומיום, התהליך נעשה הרבה יותר יעיל וממוקד. ​

לפעמים התנועה הנדרשת היא לא רק אצל הילד אלא גם אצל אחד או שני ההורים. זה שלב שעשוי להיות מאד מאתגר ולעמת את ההורים עם החלק שלהם בחיי הילד והשפעתם עליו. אבל כשההורים עושים עבודה עם עצמם במקביל לילד וביחס אליו, השינוי מניב תוצאות חיוביות אצל כל אחד מהם מול עצמו, מול הילד, וגם בזוגיות שלהם.

לכל אורך התהליך אני זמין לשיחה והתייעצות, ומבקש להישאר מעודכן בחיי המשפחה והילד, במשברים ובנקודות מפנה. במידת הצורך אני משוחח עם גורמים מטפלים נוספים, מגיע לוועדות השמה, ונשאר בקשר עם הילד גם מחוץ לשעות המפגש השבועי. 

פגישת הורים אורכת כשעה וחצי ועלותה ₪250

הדרכת הורים
IMG_5982.JPG
IMG-20181102-WA0027.jpg
תהליך אישי למבוגרים

תהליך אישי למבוגרים

הניסיון שלי בתהליך טיפולי עם מבוגרים החל בפגישות פרטניות עם הורים, ובעיקר אבות, שביקשו להאיר נושאים בתוכם שצפו בעקבות התהליך של בנם. נוכחתי שבכל גבר בוגר יש ילד פנימי, שעדיין מבקש לגעת בחיים בתשוקה ומשחקיות, ולהחיות את עצמתו הפנימית וכוחותיו כגבר פראי, כאדם וכאיש משפחה. 

אני מקבל גברים ונשים למפגשים פרטניים הכוללים כלים של ביבליתרפיה
 לצד עבודה עם מיתוסים וסמלים (מיתו-תרפיה), תנועה, פוקוסינג, וגישת המובחנות.

 

המפגש נמשך שעה ועלותו ₪250

יצירת קשר

bottom of page